Internet

Něco málo na úvod aneb, jak tato síť vznikla

Vždy mě zajímala práce kolem internetového připojení, administrace sítě, instalace antén, routování, zabezpečení, zálohování a monitoring sítě. Proto, když jsem se přestěhoval do nedaleké vesnice blízko Přerova, kde jsem potřeboval stabilní internetové připojení hlavně pro práci, tak jsem začal pátrat po možnostech připojení. Bohužel vzhledem k umístění mého domu jsem neměl moc na výběr a kabelové připojení přes modem nebo mobilní připojení mi nevyhovovalo kvůli nestabilní a pomalé rychlosti. Napadla mě tedy myšlenka vybudovat vlastní malou, ale stabilní síť pro mě a mé známé, kde cílem není mít hromadu zákazníků na úkor kvality sítě, ale stabilní a kvalitní síť.

Celá síť je monitorováná moderním systémem pro správu sítě – ISP Admin, který mě automaticky zasílá zprávy o případných výpadcích (například při výpadku elektrické energie apod.) a zaznamenává provoz a vytížení celé sítě. Díky sjednocené technologii použitého zařízení – Mikrotik RouterBoard, jsou veškeré spoje a přenosy dat mezi nimi šifrovány. Síť je vybudována a postavena tak, aby kapacita vysílače, kam je připojený klient, byla vždy vyšší než celkový součet rychlostí zde připojených klientů.

Tato síť a práce s tím spojená je mým koníčkem a nesnažím se a ani nechci nikomu přetahovat zákazníky. Chci pouze, aby moji klienti byli vždy spokojení s připojením a nemuseli mě informovat o výpadcích.